Csíki Hoki Wiki

egy közösségi tudástár a csíki hoki múltjáról

2020-2021

Románia Kupa

Hét csapat vett részt a Románia Kupa küzdelmein a galaci jégcsarnokban:  Corona Brassó, HSC Csíkszereda, CSM Galac, Gyergyói HK, Steaua Bukarest, Sapientia -Márton Áron U23, Sportul Studențesc.

December 16:

HSC Csíkszereda – Steaua Bukarest 6 – 2 (3-2, 0-0, 3-0)

Corona Brassó – Sportul Studențesc 11 – 1 (2-0, 5-0, 4-1)

CSM Galați – Sapientia -Márton Áron U23 9 – 0 (3-0, 3-0, 3-0)

December 17:

Gyergyói HK – Sportul Studențesc 18 – 3 (5-0, 7-1, 6-2)

HSC Csíkszereda – Sapientia -Márton Áron U23 10 – 1 (3-1, 2-0, 5-0)

CSM Galac – CSA Steaua Bukarest 13 – 2 (5-0, 3-2, 5-0)

December 18:

Sapientia -Márton Áron U23 – CSA Steaua Bukarest 3 – 5 (2-2, 1-1, 0-2)

Corona Brassó – Gyergyói HK 7 – 4 (4-1, 2-2, 1-1)

CSM Galac – HSC Csíkszereda 2 – 3 (1-2, 1-1, 0-0)

Kisdöntő – december 20

Gyergyói HK – CSM Galac 2 – 3 (0-2, 1-1, 1-0)

Döntő – december 20

Corona Brassó – HSC Csíkszereda: 5 – 2 (3 – 0, 1 – 2, 1 – 0).

Gólszerzők: Olive Dame-Malka (5.), Tor Benjamin Wilson (7.), Péter Balázs (14.), Thomas Klempa (39.) és Radim Valchar (59.), illetve Judd Blackwater (26.) és Becze Tihamér (39.).

Kapura lövések: 37–32.

Büntetőpercek: 16–12.

Corona: Tőke Zoltán, Patrik Polc – Thomas Klempa, Radim Valchar, Josh McFadden, Roberto Gliga; Tor Benjamin Wilson, Trancă Dániel, Carlo Finucci, Olive Dame-Malka; Bors Huba, Péter Balázs, Pavlo Boriszenko, Mihály Ede, Molnár Zoltán; Andrei Haraga, Gajdó Tamás, Gajdó Balázs, Nicolae Rareș Vasile, Szőcs Zalán. Vezetőedző: Dave MacQueen.

HSC Csíkszereda: Adorján Örs, László Arnold (kapusok) – Láday Tamás, Papp Szabolcs, Judd Blackwater, Colton Yellow Horn, Mathieu Tousignant; Salló Alpár, Gyenisz Kuljas, Andrej Taratuhin, Becze Tihamér, Biró Tamás Áron; Gecse Hugó, Györfy Tihamér, Fodor Csanád, Justin Maylan, Anthony Combs; Farkas Tamás, Sándor Zoltán, Eduard Cașăneanu, Rokaly Norbert. Edzők: Jason Morgan és Hozó Levente.

Vezették: Vladimir Nalivaiko és Andrej Srubok (mindketten Fehéroroszország), illetve Andrieș Gheorghieș és Gabriel Radu.

Végső sorrend:

  1. Corona Brassó – kupagyőztes
  2. HSC Csíkszereda
  3. CSM Galac

 

%d bloggers like this: