Csíki Hoki Wiki

egy közösségi tudástár a csíki hoki múltjáról

2019-20

Táblázat (36 mérkőzés)

Pts MJ V VP VT DT DP D BP-BC Diff
1 CSM Galac 73 26 24 0 0 0 1 1 217-52 +165
2 HSC Csíkszereda 72 30 22 2 0 0 2 4 236-70 +166
3 Gyergyói HK Gyergyószentmiklós 62 31 18 3 0 0 2 8 196-97 +99
4 ASC Corona Brassó 50 24 14 3 0 0 2 5 169-53 +116
5 Steaua Bukarest 37 30 12 0 0 0 1 17 190-150 +40
6 ACS Sapientia U23 Csíkszereda 21 33 7 0 0 0 0 26 100-236 -136
7 Sportul Studentesc 0 36 0 0 0 0 0 36 51-501 -450

A Covid-19 miatt a szezont lefújták, nem avattak bajnokot.

Kanadai táblázat

Szomorú premier, a kanadai táblázat első 10 helyén nincs egyetlen csíki nevelésű játékos sem. De nem csoda, az első romániai születésű játékos is csak a nyolcadik helyen szerénykedik.

MJ B A Pts
1 Aleksandr Neznamov (RUS) Galac 26 23 50 73
2 Andrei Deniskin (UKR) Steaua 29 39 25 64
3 Evgeni Skachov (RUS) Galac 24 32 30 62
4 Sergei Payor (RUS) Galac 26 24 34 58
5 Joshua Shalla (CAN) HSC Csíkszereda 23 31 21 52
6 Vitali Kyrychenko (UKR/ROU) Galac 26 27 25 52
7 Andrei Taratukhin (RUS) HSC Csíkszereda 27 17 31 48
8 Robert Timaru Steaua 30 22 24 46
9 Evan Brophey (CAN) HSC Csíkszereda 27 23 22 45
10 Denis Zabludovsky (UKR) Galac 26 20 23 43
11 Biró Tamás HSC Csíkszereda 25 10 32 42
12 Becze Tihamér (ROU/HON) HSC Csíkszereda 18 18 24 42

Románia Kupa

A kupát 2019 december 18 és 20 között rendezték, a döntőnek december 22-én Brassó adott otthont.

A csoport

ASC Corona Brassó – Sportul Studentesc 19-0 (6-0,5-0,8-0)
Gyergyói HK Gyergyószentmiklós – Sportul Studentesc 17-1 (3-0,8-0,6-1)
ASC Corona Brassó – Gyergyói HK Gyergyószentmiklós 2-4 (0-1,2-2,0-1)

Végső rangsor : 1 Gyergyói HK Gyergyószentmiklós 6, 2 ASC Corona Brassó 3, 3 Sportul Studentesc Bukarest 0.

B csoport

CSM Galac – Steaua Bukarest 9-2 (4-1,3-0,2-1)
HSC Csíkszereda – Steaua Bukarest 7-4 (4-2,1-1,2-1)
CSM Galac – HSC Csíkszereda 1-2 (1-1,0-1,0-0)

Végső rangsor: 1 HSC Csíkszereda 6, 2 CSM Galac 3, 3 Steaua Bukarest 0.

Kisdöntő

  • ASC Corona Brassó – CSM Galac 5-1 (2-0,3-0,0-1)

Döntő

  • Gyergyói HK Gyergyószentmiklós – HSC Csíkszereda 1-2 h.u, (0-1,0-0,1-0,0-1)

Rokaly Szilárd a hosszabbításban (11’23”) döntötte el a kupa sorsát

Kanadai táblázat

B A Pts
1 Zach Franco (CAN) Corona Brassó 3 8 11
2 Cody Fowlie (CAN) Corona Brassó 5 5 10
3 Péter Zsolt Gyergyószentmiklós 2 5 7
4 Bíró Gergő Corona Brassó 3 3 6
Bíró Mátyás Corona Brassó 3 3 6
6 Albert Zagidullin (RUS) Corona Brassó 3 2 5
Mitch Jones (CAN) Gyergyószentmiklós 3 2 5
 Bíró Ottó Corona Brassó 0 5 5
9 Evgeni Skachov (RUS) Galac 4 0 4

Erste liga

Alapszakasz

#
Csapat
M
GY
GYH
VH
V
SZG
KG
GK
P
1 36 26 5 1 4 175 94 81 89
2
FTC-Telekom
36 22 5 4 5 145 77 68 80
3
Corona Brassó
36 19 2 5 10 159 119 40 66
4
Dunaújvárosi Acélbikák
36 20 0 3 13 128 105 23 63
5
DEAC
36 18 3 2 13 123 102 21 62
6
UTE
36 13 3 5 15 123 134 -11 50
7
Gyergyói Hoki Klub
36 11 5 1 19 96 106 -10 44
8
Fehérvári Titánok
36 10 3 0 23 103 159 -56 36
9
Hokiklub Budapest
36 9 0 5 22 92 151 -59 32
10
Schiller-Vasas HC
36 4 2 2 28 77 174 -97 18

Középszakasz felsőház

#
Csapat
M
GY
GYH
VH
V
SZG
KG
GK
P
1
FTC-Telekom
8 4 2 0 2 46 30 16 19
2
Dunaújvárosi Acélbikák
8 5 0 0 3 27 30 -3 16
3
Corona Brassó
8 3 1 2 2 27 23 4 15
4
DEAC
8 4 0 0 4 26 34 -8 12
5 8 1 0 1 6 20 29 -9 10

A csapatok az alapszakasz helyezés alapján 6-3-2-1-0 pluszpontot kaptak a középszakaszra.

Negyeddöntők (2020 február 24, 25, 28, 29, március 2, 4 és 5)

  • Ferencváros – Fehérvári Titánok 1-2 a.p. (0-0,1-1,0-0,0-1)
  • Ferencváros – Fehérvári Titánok 8-1 (3-1,2-0,3-0)
  • Fehérvári Titánok – Ferencváros 5-6 (2-3,2-2,1-1)
  • Fehérvári Titánok – Ferencváros 1-4 (1-0,0-1,0-3)
  • Ferencváros – Fehérvári Titánok 2-4 (1-3,0-0,1-1)
  • Fehérvári Titánok – Ferencváros 2-4 (1-1,1-1,0-2)
  • Dunaújváros – Újpest 1-4 (0-2,1-0,0-2)
  • Dunaújváros – Újpest 1-5 (0-2,1-1,0-2)
  • Újpest – Dunaújváros 5-0 (3-0,1-0,1-0)
  • Újpest – Dunaújváros 5-2 (2-0,2-2,1-0)
  • Brassó – Gyergyói HK 3-2 (0-0,0-2,3-0)
  • Brassó – Gyergyói HK 2-3 a.p. (0-1,0-1,2-0,0-1)
  • Gyergyói HK – Brassó 5-2 (0-1,3-1,2-0)
  • Gyergyói HK – Brassó 1-4 (0-2,1-1,0-1)
  • Brassó – Gyergyói HK 3-4 (0-1,1-0,2-3)
  • Gyergyói HK – Brassó 1-2 a.p. (1-0,0-1,0-0,0-1)
  • Brassó – Gyergyói HK 2-5 (1-1,1-1,0-3)

Elődöntők (2020 március 8, 9)

  • Ferencváros – Újpest 6-3 (2-1,0-1,4-1)
  • Ferencváros – Újpest 3-1 (0-1,0-0,3-0)
  • HSC Csíkszereda – Gyergyói HK 4-3 (1-0,1-0,2-3)
  • HSC Csíkszereda – Gyergyói HK 3-1 (3-1,0-0,0-0)

Március 11-én, a magyar kormány döntései következtében a bajnokságot lefújták.  Az FTC  és a HSC Csíkszereda kapta a megosztott bajnoki címet, a bronzon az  Újpest és a Gyergyói HK osztozott meg.

Playoff kanadai táblázat

B A Pts
1 Nagy Gergő (HON) Ferencváros 5 11 16
2 Tóth Adrián (HON) Ferencváros 5 8 13
3 Andreas Valdix (SUE) Gyergyói HK 4 7 11
4 Joshua Shalla (CAN) HSC Csíkszereda 3 5 8
Rokaly Szilárd (ROU) HSC Csíkszereda 3 5 8
6 Cody Fowlie (CAN) Corona Brassó 2 6 8
Aki Juusela (FIN) Ferencváros 2 6 8
8 Harrison Reed (CAN) Újpest 4 3 7
Ryan Rupert (CAN) Gyergyói HK 4 3 7

Ez a bajnokság is félbeszakadt a Covid-19 miatt.

2020-2021

Románia Kupa

Hét csapat vett részt a Románia Kupa küzdelmein a galaci jégcsarnokban:  Corona Brassó, HSC Csíkszereda, CSM Galac, Gyergyói HK, Steaua Bukarest, Sapientia -Márton Áron U23, Sportul Studențesc.

December 16:

HSC Csíkszereda – Steaua Bukarest 6 – 2 (3-2, 0-0, 3-0)

Corona Brassó – Sportul Studențesc 11 – 1 (2-0, 5-0, 4-1)

CSM Galați – Sapientia -Márton Áron U23 9 – 0 (3-0, 3-0, 3-0)

December 17:

Gyergyói HK – Sportul Studențesc 18 – 3 (5-0, 7-1, 6-2)

HSC Csíkszereda – Sapientia -Márton Áron U23 10 – 1 (3-1, 2-0, 5-0)

CSM Galac – CSA Steaua Bukarest 13 – 2 (5-0, 3-2, 5-0)

December 18:

Sapientia -Márton Áron U23 – CSA Steaua Bukarest 3 – 5 (2-2, 1-1, 0-2)

Corona Brassó – Gyergyói HK 7 – 4 (4-1, 2-2, 1-1)

CSM Galac – HSC Csíkszereda 2 – 3 (1-2, 1-1, 0-0)

Kisdöntő – december 20

Gyergyói HK – CSM Galac 2 – 3 (0-2, 1-1, 1-0)

Döntő – december 20

Corona Brassó – HSC Csíkszereda: 5 – 2 (3 – 0, 1 – 2, 1 – 0).

Gólszerzők: Olive Dame-Malka (5.), Tor Benjamin Wilson (7.), Péter Balázs (14.), Thomas Klempa (39.) és Radim Valchar (59.), illetve Judd Blackwater (26.) és Becze Tihamér (39.).

Kapura lövések: 37–32.

Büntetőpercek: 16–12.

Corona: Tőke Zoltán, Patrik Polc – Thomas Klempa, Radim Valchar, Josh McFadden, Roberto Gliga; Tor Benjamin Wilson, Trancă Dániel, Carlo Finucci, Olive Dame-Malka; Bors Huba, Péter Balázs, Pavlo Boriszenko, Mihály Ede, Molnár Zoltán; Andrei Haraga, Gajdó Tamás, Gajdó Balázs, Nicolae Rareș Vasile, Szőcs Zalán. Vezetőedző: Dave MacQueen.

HSC Csíkszereda: Adorján Örs, László Arnold (kapusok) – Láday Tamás, Papp Szabolcs, Judd Blackwater, Colton Yellow Horn, Mathieu Tousignant; Salló Alpár, Gyenisz Kuljas, Andrej Taratuhin, Becze Tihamér, Biró Tamás Áron; Gecse Hugó, Györfy Tihamér, Fodor Csanád, Justin Maylan, Anthony Combs; Farkas Tamás, Sándor Zoltán, Eduard Cașăneanu, Rokaly Norbert. Edzők: Jason Morgan és Hozó Levente.

Vezették: Vladimir Nalivaiko és Andrej Srubok (mindketten Fehéroroszország), illetve Andrieș Gheorghieș és Gabriel Radu.

Végső sorrend:

  1. Corona Brassó – kupagyőztes
  2. HSC Csíkszereda
  3. CSM Galac

 

%d bloggers like this: