Csíki Hoki Wiki

egy közösségi tudástár a csíki hoki múltjáról

2017-18

Papp Szabolcs Brassóban emelhette magasba a csíki hoki tizenhatodik bajnoki trófeáját
Papp Szabolcs Brassóban emelhette magasba a csíki hoki tizenhatodik bajnoki trófeáját

A 2017-18-as keret:
Kapusok: Onodi Ottó és Ruczuj Gellért.
Hátvédek:(ifj.) Antal Előd, Bors Imre Arnold, Gecse Hugó, Györfy Tihamér, János Imre, Orbán Szilárd, Papp Szabolcs Tibor, Salló Alpár, Tomas Brnák (szlovák), Vjacseszlav Belov (orosz).
Csatárok: Andrej Taratuhin (orosz), Antal Norbert, Antal Zsombor, Bíró Tamás Áron, Eduard Cășăneanu, Egyed Róbert, Farkas Tamás, Fodor Csanád, Makszim Potapov (orosz), Moldován Ervin, Molnár Zoltán, Peter Fabus (szlovák), Pjotr Szcsasztlivij (orosz), Radim Valchar (cseh), Rokaly Norbert, Rokaly Szilárd és Sándor Zoltán.
Stáb: Leo Gudas (vezetőedző, cseh), Hozó Levente (másodedző), Póra Róbert (csapatvezető), Nagy László (gyúró, felszerelés-menedzser), dr. Bachner István (sportorvos).

Alapszakasz

1 HSC Csíkszereda 80 25 1 1 0 1 2 269-66 +203
2 ASC Corona Brassó 70 22 1 0 2 0 5 218-73 +145
3 Progym Gyergyószentmiklós 55 17 1 0 0 2 10 233-105 +128
4 Steaua Bukarest 33 11 0 0 0 0 19 154-179 -25
5 CSM Dunarea Galac 32 10 0 1 0 0 19 165-142 +23
6 Sportul Studentesc 0 0 0 0 0 0 30 53-527 -474

Alapszakasz kanadai táblázat

1 Václav Novák (TCH) Progym Gyergyószentmiklós 31 32 63
2 Radim Valchar (TCH) HSC Csíkszereda 26 30 56
3 Dmitri Nimenko (UKR) Progym Gyergyószentmiklós 21 29 50
4 Vitali Kyrychenko (UKR) Progym Gyergyószentmiklós 28 16 46
5 Yevgeni Lymansky (UKR) Steaua 22 22 44
6 Nikita Butsenko (UKR) Progym Gyergyószentmiklós 23 19 42
7 Moldován Ervin HSC Csíkszereda 19 21 40
8 Rokaly Szilárd HSC Csíkszereda 17 22 39
9 Mircea Constantin Steaua 9 30 39
10 Donatas Kumeliauskas (LIT) Galati 24 14 38
11 Fodor Csanád HSC Csíkszereda 17 20 37
12 Rokaly Norbert HSC Csíkszereda 15 19 36

Negyeddöntők (2018 március 18, 19, 22, 23 és 25)

 

  • ASC Corona Brassó – Progym Gyergyószentmiklós 5-1 (0-0,4-1,1-0)
  • ASC Corona Brassó – Progym Gyergyószentmiklós 6-1 (3-0,2-0,1-1)
  • Progym Gyergyószentmiklós – ASC Corona Brassó 3-5 (1-4,1-1,1-0)

Ötödik hely (2018 március 3, 4 és 5)

  • CSM Dunarea Galac – Sportul Studentesc 9-5 (3-0,3-1,3-4)
  • Sportul Studentesc – CSM Dunarea Galac 3-10 (2-5,1-3,0-2)

Kisdöntő (2018 március 26, 27, 29, 30 és 31, Gyergyószentmiklósi)

Progym Gyergyószentmiklós – Steaua Bukarest 3-4 a.p. (1-0,0-2,2-1,0-1)
Progym Gyergyószentmiklós – Steaua Bukarest 4-7 (1-2,1-3,2-2)
Steaua Bukarest – Progym Gyergyószentmiklós 3-10 (1-5,1-4,1-1)
Steaua Bukarest – Progym Gyergyószentmiklós 2-7 (1-0,0-5,1-2)
Progym Gyergyószentmiklós – Steaua Bukarest 1-6 (1-1,0-4,0-1)

Döntő (2018 március 27, 28, 31, április 1, 3, 5 és 7)

HSC Csíkszereda – ASC Corona Brassó 9-7 (2-1,4-4,3-2)
HSC Csíkszereda – ASC Corona Brassó 6-5 a.p. (0-0,4-5,1-0,1-0)
ASC Corona Brassó – HSC Csíkszereda 2-1 a.p. (1-0,0-0,0-1,1-0)
ASC Corona Brassó – HSC Csíkszereda 1-10 (1-4,0-2,0-4)
HSC Csíkszereda – ASC Corona Brassó 2-3 (1-1,0-0,1-2)
ASC Corona Brassó – HSC Csíkszereda 3-4 a.p. (1-2,1-1,1-0,0-1)

13 perc, nem túl hirtelen halál után Fodor Csanád találata hozta meg a HSC Csíkszereda számára a győzelmet.

Rájátszás kanadai táblázat

1 Piotr Schastlivy (RUS) HSC Csíkszereda 11 8 19
2 Peter Fabus (SVK) HSC Csíkszereda 8 8 16
3 Braden Walls (CAN) ASC Corona Brassó 6 10 16
4 Roberto Gliga ASC Corona Brassó 6 8 14
5 Radim Valchar (TCH) HSC Csíkszereda 6 6 12
6 Andrei Taratukhin (RUS) HSC Csíkszereda 2 10 12
Bíro Tamás HSC Csíkszereda 2 10 12
8 Nikita Butsenko (UKR) Progym Gyergyószentmiklós 7 4 11
Románia Kupa 2018
Románia Kupa 2018

Románia Kupa

2017 december 20-23 Csíkszereda.

A csoport

Steaua Bukarest – ASC Corona Brassó 1-3 (1-0,0-2,0-1)
Progym Gyergyószentmiklós – Steaua Bukarest 6-5 a.p. (3-2,1-1,1-2,1-0)
ASC Corona Brassó – Progym Gyergyószentmiklós 3-0 (2-0,0-0,1-0)

Végeredmény: 1 ASC Corona Brassó 6, 2 Progym Gyergyószentmiklós 2, 3 Steaua Bukarest 1.

B csoport

  • Sportul Studentesc – HSC Csíkszereda 1-22 (1-8,0-9,0-5)
  • Dunarea Galac – Sportul Studentesc 9-4 (4-1,3-1,2-2)
  • HSC Csíkszereda – Dunarea Galac 6-1 (1-0,4-0,1-1)

Végeredmény: 1 HSC Csíkszereda 6, 2 Dunarea Galac 3, 3 Sportul Studentesc Bukarest 0.

Kisdöntő

Progym Gyergyószentmiklós – Dunarea Galac 6-5 (1-1,2-3,3-1)

Románia Kupa 2017
Románia Kupa győztes csapat 2017-18

Döntő

ASC Corona Brassó – HSC Csíkszereda 1-5 (0-1,1-1,0-3)

Kanadai táblázat

1 Rokaly Szilárd HSC Csíkszereda 3 9 12
2 Piotr Schastlivy (RUS) HSC Csíkszereda 5 3 8
3 Peter Fabus (SVK) HSC Csíkszereda 4 3 7
4 Donatas Kumeliauskas (LIT) Galac 2 4 6
5 Moldován Ervin HSC Csíkszereda 5 0 5

Erste Liga

A közös, magyar-román-osztrák szervezésű interliga ettől az évtől a főszponzor változásával új néven fut.

Alapszakasz

1 DVTK Jegesmedvék Miskolc HON 81 24 3 3 2 124-56 +68
2 MAC Budapest HON 64 19 2 3 8 133-81 +52
3 Dunaújvárosi Acél Bikák HON 61 20 0 1 11 116-89 +27
4 Újpesti TE Budapest HON 53 15 4 0 13 106-93 +13
5 HSC Csíkszereda ROU 52 15 2 3 12 115-101 +14
6 Ferencvárosi TC Budapest HON 40 11 2 3 16 102-126 -24
7 ASC Corona Brassó ROU 37 9 3 4 16 82-96 -14
8 Fehérvári Titánok HON 37 9 4 2 17 98-124 -26
9 Vienna Capitals II AUT 7 1 1 2 28 51-161 -110

 

Rájátszás felsőház

1 MAC Budapest HON 17(2) 5 0 0 1 30-18 +12
2 DVTK Jegesmedvék Miskolc HON 16(4) 4 0 0 2 28-15 +13
3 Dunaújvárosi Acél Bikák HON 10(1) 3 0 0 3 25-22 +3
4 Újpesti TE Budapest HON 0(0) 0 0 0 6 12-40 -28

(B) :Az alapszakaszból hozott bónuszpontok

Alsóház

5 ASC Corona Brasov ROU 24(1) 7 1 0 0 37-11 +26
6 HSC Csíkszereda ROU 16(4) 4 0 0 4 30-28 +2
7 Ferencvárosi TC Budapest HON 12(2) 3 0 1 4 24-31 -7
8 Fehérvári Titánok HON 9(0) 3 0 0 5 27-31 -4
9 Vienna Capitals II AUT 6(0) 2 0 0 6 17-34 -17

(B) : az alapszakaszból hozott bónuszpontok

Kanadai táblázat

1 Kelin Ainsworth (CAN) Titánok 32 17 36 53
2 Tomás Klempa (SVK) MAC Budapest 38 14 37 51
3 Radim Valchar (TCH) HSC Csíkszereda 32 22 27 49
4 Keegan Dansereau (CAN) MAC Budapest 38 24 23 47
Vas János (HON) DVTK Miskolc 38 24 23 47
6 Jared Brown (USA) MAC Budapest 27 13 33 46
7 Derek Schoenmakers (CAN) Titánok 36 25 20 45
8 Andrei Taratukhin (RUS) HSC Csíkszereda 37 8 34 42
9 Anze Ropret (SLO) Újpesti TE 37 16 24 40
10 Braden Walls (CAN) ASC Brasov 34 27 12 39

Negyeddöntők

2018 február 22, 23, 26, 27, március 1 és 3

  • MAC Budapest – Ferencváros 5-1 (4-0,0-0,1-1)
  • MAC Budapest – Ferencváros 2-4 (0-1,1-0,1-3)
  • Ferencváros – MAC Budapest 8-5 (4-3,1-1,3-1)
  • Ferencváros – MAC Budapest 2-3 a.p. (1-0,0-1,1-1,0-1)
  • MAC Budapest – Ferencváros 4-1 (1-1,1-0,2-0)
  • Ferencváros – MAC Budapest 1-7 (0-3,1-2,0-2)

2018 február 22, 23, 26 és 27

  • Miskolc – Fehérvár II 4-0 (1-0,0-0,3-0)
  • Miskolc – Fehérvár II 7-1 (5-0,1-0,1-1)
  • Fehérvár II – Miskolc 4-7 (1-3,1-3,2-1)
  • Fehérvár II – Miskolc 0-6 (0-1,0-2,0-3)

2018 február 20, 21, 24 és 25

2018 február 21, 22, 25, 26, március 1 és 3

  • Újpest – Brasov 1-4 (1-1,0-1,0-2)
  • Újpest – Brasov 2-1 a.p. (1-0,0-0,0-1,1-0)
  • Brasov – Újpest 3-4 t.a.b. (1-0,2-1,0-2,0-0,0-1)
  • Brasov – Újpest 5-3 (2-1,2-1,1-1)
  • Újpest – Brasov 3-4 a.p. (1-1,2-1,0-1,0-1)
  • Brasov – Újpest 4-2 (3-2,0-0,1-0)

Elődöntők

2018 március 7, 8, 11 és 12

  • MAC Budapest – Brasov 4-0 (0-0,1-0,3-0)
  • MAC Budapest – Brasov 5-3 (0-1,2-2,3-0)
  • Brasov – MAC Budapest 1-3 (1-2,0-0,0-1)
  • Brasov – MAC Budapest 0-6 (0-2,0-3,0-1)

2018 március 9, 10, 13, 14 és 17

Döntő

(2018 március 23, 24, 27, 28 és 31)

  • MAC Budapest – Miskolc 4-2 (2-0,1-1,1-1)
  • MAC Budapest – Miskolc 5-2 (0-1,3-1,2-0)
  • Miskolc – MAC Budapest 2-3 (1-2,1-1,0-0)
  • Miskolc – MAC Budapest 4-1 (0-0,2-1,2-0)
  • MAC Budapest – Miskolc 3-2 a.p. (1-1,1-0,0-1,1-0)

Rájátszás kanadai táblázat

1 Jared Brown (USA) MAC Budapest 6 14 20
2 Somogyi Balázs (HON) MAC Budapest 10 7 17
3 Tomás Klempa (SVK) MAC Budapest 7 9 16
4 Magosi Bálint (HON) DVTK Miskolc 6 8 14
5 Piotr Schastlivy (RUS) HSC Csíkszereda 8 5 13
6 Jesse Dudás (HON/CAN) MAC Budapest 5 8 13
7 Pavuk Attila (HON) DVTK Miskolc 4 9 13
8 Nikandrosz Galanisz (HON) DVTK Miskolc 3 10 13
9 Mathias Månsson (SUE) MAC Budapest 1 12 13
%d blogger ezt szereti: